Subscribe

Pas mbledhjes, kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj thotë se nuk e njeh vendimin e shkarkimit nga Berisha.

 

Ai theksoi se është ende kryetari i grupit parlamentar, por edhe kryetari në detyrë i Partisë Demokratike.

 

“Më kanë shkarkuar katër a pesë herë, njëherë në dhjetor njëherë në janar, ca herë në shkurt tani sëfundmi. Jam kreu i grupit parlamentar i zgjedhur në mbledhjen e këshillit, së dyti unë nuk jam në test nga askush, bëj detyrën time se kreu i grupi parlamentar dhe si ushtrues i kryetarit të partisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *