Policia e Korçës prangosi një 19-vjeçar me inicialet I. K., i akuzuar se ka ndihmuar një grup emigrantësh të paligjshëm për të kaluar kufirin.

 

I riu, sipas policisë, kishte fshehur në mjetin tip “Audi” pesë klandestinë dhe po i transportonte drejt Tiranës.

 

Në këmbim, ai do t’u merrte emigrantëve nga 400 euro secilit. Synimi i tyre ishte të kalonin në vendt e Bashkimit Evropian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *