Subscribe

Gjatë dëshmisë së kryeministrit Edi Rama në Komisionin Hetimor për Inceneratorët u përmend emri i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite dhe 4 muaj burg.

 

Kreu i qeverisë u shpreh se kushdo mbën përgjegjësi individuale.

 

“Saimir Tahirin, shokun e klasës tënde (Jorida Tabakut), e sollët ju. A është objekt hetimi? Unë jam shumë krenar për punën që kam bërë me Tahirin dhe për punën që Tahiri ka bërë me mua. Për  çfarë një ministër apo kushdoqoftë bën jashtë kuadrit të marrëdhënieve me mua, të detyrave dhe punës që kemi bashkë, është përgjegjësi individuale.”

 

Ai reagoi ashpër ndaj deputetes Dhurata Çupi, e cila iu drejtua se po “hedh kolegët”. Kjo frazë e irritoi kryeministrin, i cili shpërtheu ndaj demokrates:

 

“Ti hodhe kreshnikun e madh, Berishën, dhe nuk tha kush gjë. Ti hodhe Berishën që të ngriti se nuk ishe askund. Unë i kënaqur jam që e hodhe. Ti shiko veten. Shih sa do të mbajë Luli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *