Një i moshuar grek është sulmuar nga një qen i llojit Pitbull.

Incidenti ka ndodhur në Kalkidonna, në Selanik.

83-vjeçari ishte duke ecur në rrugë, teksa pitbulli iu vërsul, duke i shkaktuar lëndime.

Pronari i qenit, një 32-vjeçar, u arrestua dhe u gjobit me 1.000 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *