Francesco Totti ka rrëfyer për herë të parë në “Corriere della Sera”,  të vërteten e tij për ndarjen e bujshme nga Ilary Blasi. 

“Nuk isha unë ai që tradhtova i pari”, argumenton fort ish-kapiteni i Romës, duke nënvizuar se vjeshtën e kaluar gjeti mesazhe kompromentuese në telefonin e gruas së tij, pas indicieve që kishte marrë se bashkëshorja e tij po e tradhëtonte.

 

Me Ilaryn, ne kishim ulje-ngritje, si çdo çift. Më pas diçka u prish. Kriza e vërtetë shpërtheu midis marsit dhe prillit të vitit të kaluar. Por unë kisha vuajtur për disa kohë.  Në shtator të vitit të kaluar filluan të vinin thashethemet: shikoni që Ilary ka një tjetër. Në të vërtetë, më shumë se një. Më dukej e pamundur. Në vend të kësaj gjeta mesazhet ”, është njoftimi i ish-kapitenit të Romës, duke konfirmuar dyshimet për një lidhje jashtëmartesore të Ilarit:Unë kurrë nuk kisha spiunuar telefonin e gruas sime në njëzet vjet, as ajo nuk më kishte spiunuar ndonjëherë. Por kur mora paralajmërime nga njerëz të ndryshëm, të cilëve u besoj, dyshova. Shikova celularin e saj. Dhe pashë që ishte një person i tretë, i cili vepronte si ndërmjetës midis Ilarit dhe një tjetri. E vura re në vjeshtë, por mesazhet ishin të mëparshme ”.

 

Ai shpjegoi se nga e gjithe kjo situate kaloi ne depresion.

 

“ Kam mbajtur gjithçka brenda. Nuk i kam thënë askujt, as Vito Scalës, shokut që më ka qenë pranë që në moshën njëmbëdhjetëvjeçare. Unë nuk jam nga ata që mbyllin një sy, por preferova ta shpërfillja. Kam vuajtur si qen.  Pastaj depresioni, muaj të gjatë të kaluar duke menduar për fundin e martesës . Një periudhë e tmerrshme .Nuk mund të flija më. Bëja sikur nuk kishte ndodhur asgjë, por nuk isha më unë, isha një person tjetër. Nga kjo situate dola vetem fale Noemit. Me të kisha miqesi dhe pastaj nisi lidhja jone ne fillim te ketijn viti.

 

 

Krizen e madhe me bashkeshorten, Totti e lidhi me periudhen ne te cilen u nda nga jeta babai i tij ne gusht te vitit 2021 dhe me pas me periudhen kur ai u prek rende nga Covid ne vjeshten e 2021 duke qendruar 25 dite ne shtepi.

 

Totti shpjegoi se ne keto dy momente shume te veshtira ai nuk ndjeu nga afer ngrohtesine e bashkeshortes se tij, qe sipas legjendes se Romes nuk ishte kurre prane tij per ta mbeshtetur.

 

Totti gjithashtu shpjegoi se ka bere te pamunduren per te gjetur nje marreveshje per ndarjen e shtepise dhe menaxhimin e kohes per mbajtjen e femijeve duke propozuar qe 3 dite te qendronin tek ai dhe 3 dite te tjera tek Illary, mirepo ish-futbollisti thote se  bashkeshortja e tij nuk ka pranuar ndaj kjo gje do te shkoje ne gjyq.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *