Subscribe

Djali i Rakip Rrolit, biznesmenit që mbeti viktimë e një atentati në Laç, ka bërë aksident, teksa ishte duke shkuar në vendin e ngjarjes ku mbeti i vdekur i ati.

 

Nuk dihet se nëse nga përplasja me shtyllën, ka mbetur i plagosur rëndë apo ka marrë dëmtime të lehta.

 

55-vjeçarit iu bë atentat pak pasi doli nga banesa e tij. Ai u qëllua me breshëri plumbash teksa ishte brenda automjetit të tij. Emri i tij nuk ishte i panjohur për policinë, pasi edhe në të kaluarën ishte dënuar për plagosjen me sendet të forta të një 20-vjeçari.

 

Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje dhe daljet e qytetit të Laçit, ndërsa pista që po hetohet është ajo e larjeve të hesapeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *