Leonard Kote (Taçi), 54 vjeç, u arrestua mëngjesin e kësaj të premteje nga Policia e Elbasanit.

 

Ai u prangos me qëllim ekstradimin drejt Italisë sepse është i dënuar nga autoritetet italiane me 14 vite burg.

 

54-vjeçari, banues në Elbasan, akuzohet për veprat penale “Vrasja e mbetur në tentativë”, “Vjedhja e armës së zjarrit” dhe “Mbajtja pa leje e armës së zjarrit në vende publike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *