Një 31 vjecar është arrestuar nga policia në Elbasan pasi ka aksidentuar për vdekje një person.

Shtetasi me iniciale B.Q. banues në Llixha të Elbasanit u prangos në flagrancë pasi akuzohet për veprat penale, “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Arestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Elbasan- Cërrik, duke drejtuar  mjetin “Benz”, ka përplasur një shtetas të seksit mashkull ende të paidentifikuar,  i cili ka ndërruar jetë.

Nga veprimet e para  hetimore rezultoi se drejtuesi i mjetit drejtonte mjetin në  gjendje të dehur në masën 1.03 mg/ l.

Ndërkohe viktima ende nuk është identifikuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *