Ish ministri Lefter Koka do të merret në pyetje nesër nga SPAK, për herë të parë për inceneratorin e Fierit dhe Elbasanit.

 

Prokurorët që do e marrin në pyetje janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi. Koka prej dy jave është transferuar në paraburgimin e Durrësit.

 

Koka u arrestua katër muaj më parë pasi akuzohet se përvetësoi rreth 5 mln euro nga inceneratorët në Elbasan dhe Fier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *