Pavarësisht se vazhdimisht ka qënë emër i lakuar në merkato, Elseid Hysaj ende nuk është i qetë sa I takon të ardhmes së tij.

Shkodrani nuk ka aspak siguri nëse do te qëndrojë tek Napoli, aty ku realisht nuk ndihet një nga beniaminet e Carlo Ancelottit.

Ndonëse është përfolur për interesimin e Interit dhe Atletico Madrid, duket se këto pista janë rrëzuar dhe tani ka dalë në skenë një tjetër ekip që kërkon shërbimet e lojtarit kuqezi.

Bëhet fjalë për Tottenham, finalisti i fundit I Champions League.

Londinezet kanë humbur shërbimet e Kieran Trippier, mbrojtësit të talentuar që iu bashkia Simeones.

Tani emri që pritet ta zëvëndësoje në të djathtë të mbrojtjes mund të gjendet në Itali.

Dy emra konkretë janë në tavolinë, Elseid Hysaj i Napolit dhe Alessandro Florenzi i Romës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *