Mbrojtësi kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj duket se është shumë afër transferimit tek Atletico Madrid.

 

E përditshmja iberike “Marca” shkruan se Atletico Madrid dhe Napoli kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe se Hysaj do të transferohet në Madrid për shumën e 15 mln eurove.

 

Hysaj nuk bën më pjesë në planet e teknikut Carlo Anceloti e për këtë detaj, mbrojtësi shqiptar është në kërkim të një ekipi të ri.

 

Por ndonëse Marca e bënë një fakt kalimin e tij tek Atletico, në garë për të marrë shërbimet e mbrojtësit të djathtë të kombëtares shqiptare është vënë edhe Schalke 04 si dhe rusët e Zenit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *