Humbja e pare ne kampionatin gjerman për Bajernin e Mynihut. Ne javën e 6 te bundesligës bavarezët u munden ne Berlin 2-0 nga Hertha gjithsesi mbajnë vendin e pare ne renditje por me pike te barabarta 13 me skuadrën nga kryeqyteti gjerman.

Ne Olimpiashtadion rasti i pare i takoi miqve ne minute e 15 ne goditje me koke te Boateng por surpriza erdhi 7 minuta me vone kur ky i fundit shkaktoi një penallti ne dem te Kalu e kthyer ne gol nga Ibisevic.

Skuadra e teknikut Kovac provoi te reagonte me tentative e Kimich ndërsa ne fundin e pjesës se pare Herta befasoi serish teksa dyfishoi shifrat me Duda.

Pjesa e dyte e gjitha për Bajernin ne sulm por si Renato Saqnches Muller dhe Gnabri nuk arritën te gjenin rrjetën kjo dhe fale një prapavije te rreshtuar mire nga ana e vendasve.