Vdekja tragjike e fizioterapistit Ylli Mihali ka sjell pikëllim të madh në ambjentin e FSHF dhe kombëtares shqiptare.

Mihali humbi betejen me Covid-19 në moshën 55-vjecare.

Ai ishte infektuar prej afro 1 muajsh dhe së fundmi ka qënë I intubuar në spitalin Infektiv.

Burime zyrtare bëjnë me dije nga federate shqiptare e futbollit se Ylli Mihali kishte marrë dy dozat e vaksines PFIZER, por që për fat të keq nuk e ndihmuan të kalonte sfiden e jetës.

Ylli Mihali ka punuar prej më shumë se 25 vitesh në stafin mjekësor të kombëtares.

Mesazhe ngushellime erdhen edhe nga Presidenti Ilir Meta dhe kreu i FSHF, Armand Duka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *