Një turist çek ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes, pasi u përplas nga një makinë në momentin që tentonte të kalonte rrugën. Ngjarja ndodhi në afërsi të Paprit ne Elbasan. Viktima është Stanislav Pitrun, 69-vjeç. Sipas policisë, ai ka zbritur nga mjeti tip mercedes benz minibus, me të cilin udhëtonte për te kryer nevojat personale.
Por më pas, teksa po tentonte te kalonte rrugën, ai është përplasur nga një automjet. Policia ka arrestuar shoferin Ardit Perisnaka 23 vjeç nga Elbasani.Turisti çek se bashku me 21 persona të tjerë, ishin nisur nga Ohri dhe kishin destinacion Durrësin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.