Dashi

 

Këshilla për të lindurit e kësaj shenje është që të marrin më shumë kohë për vete. Bëhet fjalë për një fazë kontradiktore. Duhet të tregoheni të durueshëm, pasi situatat do të ndryshojnë.

 

Demi

 

Kjo e martë do të jetë mjaft e veçantë por edhe e ngarkuar, sa i takon situatës ekonomike, pasi mund të ketë ndonjë dëm për të rikuperuar. Mundohuni që të mendoni pak më shumë për shëndetin. Nëse në jetën sentimentale keni vendosur që të rrini vetëm, ka ardhur momenti që të merrni në dorë fatin tuaj.

 

Binjakët

 

Mos e nënvlerësoni dashurinë, pasi mund të kthehet papritur. Prej pak kohësh keni njohur një person, i cili po tregohet shumë besnik. Dashuria dhe energjia e duhur, do të ndihmojë në përballimin e situatave problematike në punë.

 

Gaforrja

 

Nuk është aspak e lehtë që të kuptoni atë që keni ndërmend. Situata nuk është e qartë nga pikëpamja emocionale. Dikush mund t’iu ndihmojë në sferën profesionale, por gjithçka do të ndryshojë, çka mund të sjellë edhe pasiguri. Mundohuni që të mbani nën kontroll emocionet.

 

Luani

 

Ky është një moment i rëndësishëm për gjithë ata që kanë kaluar një krizë dashurie, gjë që mund të çojë në përfundimin e një historie, për të hapur një tjetër. Duhet të mundoheni që të reflektoni më shumë.

 

Virgjëresha

 

Ndjeni një nevojë të madhe për të programuar jetën tuaj. Ky nuk është një moment i cili premton përgjigje të mëdha për ata që punojnë në një vend pune në krizë. Zakonisht prireni që të mbroni personat që ju rrethojnë, sidomos ata që janë më të dobët. Nëse jeni ju që e gjeni veten në vështirësi, mund të ndiheni në siklet.

 

Peshorja

 

Këshillohet që të mos gënjeni veten, lidhur me një marrëveshje të keqe. Edhe pse mund të keni kompletuar një blerje, do të përjetoni momente ankthi, pasi ka disa shpenzime që duhet të bëni. Edhe në serën profesionale, mund të përballeni me çekuilibër ekonomik, i cili ka nevojë që të rregullohet.

 

Akrepi

 

Yjet parashikohen mjaft interesante, ku mund të merrni një përgjigje të mirë. Kush po mundohet që të gjejë një zgjidhje për problemet fizike, mund të nisë momenti i rikuperimit. Megjithatë do ju duhet pak më shumë forcë, pasi telashet do të jenë në qoshe.

 

Shigjetari

 

Pas një faze kritike që keni kaluar, jeni gati për ndryshime të mëdha dhe stimuj të rinj. Ata që janë vetëm do të kenë takime mjaft interesante. Në punë, Mërkuri do të udhëheqë zgjedhjet tuaja, duke lënë pas krahëve një periudhë të errët.

 

Bricjapi

 

Kjo e martë premton propozime interesante, aq sa do të prishë ekuilibrin tuaj. Nëse jeni çift, vështirë se do ti rezistoni një njeriu. Ata që janë vetëm, duhet të kujdesen ndaj impulseve dhe flirtimeve të rrezikshme. Në punë, ecni sipas objektivave tuaja dhe karriera premton shumë.

 

Ujori

 

Joshja dhe misteri do të karakterizojnë këtë ditë, së bashku me njeriun tuaj të zemrës. Do të ketë sqarime por edhe shumë zhvillime të papritura. Marsi i ndihmon ata që janë vetëm që të ecin përpara dhe të gjejnë njeriun e duhur. Në punë, objektivat e vendosura do të marrin jetë.

 

Peshqit

 

Projektet në çift parashikohen premtuese, ku mund të marrin jetë martesa apo bashkëjetesa. Do të jetë një ditë vërtetë interesante. Ata që janë vetëm, do të jenë tërheqës dhe të guximshëm dhe kjo gjë mjafton për të tërhequr dikë pas vetes. Në punë nuk do ju mungojë krijimtaria, ku suksesi është fare pranë. Urani do i bëjë të mundura edhe gjërat më të vështira

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *