Dashi

 

Në këtë periudhë duhet të mendoni që të programonin jetën dhe të ardhmen tuaj. Jeni natyrë që entuziazmoheni lehtë, por në të njëjtën kohë po aq lehtë dekurajoheni. Mundohuni që të ecni përpara pa u penguar. Sa i takon ndjenjave, për shumë prej jush do të jenë në plan të dytë. Historitë që i kanë mbijetuar krizës gjatë muajit të fundit, do ia dalin më së miri.

 

Demi

 

Yjet do të jenë në anën tuaj, ndaj mundohuni që të përfitoni nga mundësitë me të cilat do të përballeni gjatë kësaj periudhe, pasi do ju ndihmojnë shumë më sferën profesionale, personale dhe sentimentale. Edhe dashuria do të shënojë përmirësime, qoftë për ata që janë në një lidhje, edhe për ata që janë vetëm, pasi takimet e reja janë mjaft të favorshme.

 

Binjakët

 

Ka shumë tension në ajër dhe nëse kjo gjë do të reflektohet në jetën në çift, nuk do të ishte aspak pozitive. Mundohuni që të krijoni një ishull paqeje me njeriun e zemrës, nëse nuk doni që të shkatërroni raportin tuaj.

 

Gaforrja

 

Kjo e martë sjell rikuperim të ndjeshëm si në dashuri edhe në sferën profesionale. Sa i takon punës, do të përballeni me një situatë shumë intensive e cila nuk do ju kënaqë plotësisht, por do të gjeni edhe një rrugë të mesme për të sistemuar gjërat. Në dashuri duhet të tregoheni më të kujdesshëm.

 

Luani

 

Duhet të përkushtoheni maksimalisht në punë, në mënyrë që të konsolidoni pozicionin tuaj profesional, duke rregulluar gjërat që janë ende pezull dhe duke sqaruar gjithë çfarë doni të arrini. Sa i takon dashurisë, do të jenë femrat ato që gjatë kësaj periudhe do iu kushtojnë vëmendjen maksimale.

 

Virgjëresha

 

Jeni mjaft të favorizuar nga ndikimi i yjeve dhe do keni mundësi që të çoni përpara gjithë projektet tuaja me besim të plotë. E vetmja gjë e cila mund t’iu bllokojë është një pasiguri e juaja. Lajme të mira priten, sa i takon dashurisë.

 

Peshorja

 

Kjo e martë do të jetë disi nën ritmin e duhur. Mundohuni që të tregoheni të kujdesshëm me shpenzimet. Mund të përballeni me probleme në familje, të cilat do të kërkojnë zgjidhje. Sa i takon ndjenjave, nuk do të ketë zhvillime të reja dhe as pasione të rrëmbyeshme.

 

Akrepi

 

Duket sikur gjatë këtyre ditëve ju jeni natyrë më intuitive në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës. E nisni vjeshtën në mënyrë mjaft të favorshme dhe do të keni mundësi vërtetë pozitive për të ndryshuar jetën tuaj. Edhe sa i takon ndjenjave, gjërat do të shkojnë më mirë në raport me të kaluarën.

 

Shigjetari

 

Gjatë këtyre ditëve jeni përballur me situata stresuese sa i takon sferës profesionale. Në punë mund të përballeni me probleme ose debate me dikë. Me shumë mundësi do të ketë situata me të cilat nuk bini dakord, por që do të jeni të detyruar që ti pranoni.

 

Bricjapi

 

Më në fund yjet do të jenë në anën tuaj! Sa i takon dashurisë do të ketë një rikuperim të ndjeshëm, ku çiftet në krizë do të kenë mundësi për tu sqaruar, ndërsa kush është vetëm mund të ketë njohje të reja premtuese. Mjaft të favorshme janë edhe udhëtimet dhe spostimet.

 

Ujori

 

Yjet janë në anën tuaj dhe nëse doni do mund të gjeni një mundësi të re nga pikëpamja profesionale ose personale. Në këtë periudhë do të keni më shumë mundësi në raport me më parë, ashtu sikundër do të shënohen edhe përmirësime ekonomike. Sa i takon ndjenjave nuk do të ketë të reja të rëndësishme.

 

Peshqit

 

Kjo e martë do të jetë disi nën ritmin e duhur, ku do të keni mundësi që të ndiheni të papërshtatshëm, ndoshta për shkak të disa personave që iu kanë sulmuar. Mos u dekurajoni, por mundohuni që të nxirrni në pah krenarinë dhe të veproni, duke treguar karakterin dhe vlerat tuaja. Brenda pak ditësh do të shënoni fitore dhe përmirësime të ndjeshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *