Dashi

 

Java do të nisë në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të keni një vullnet të admirueshëm, duke e parë jetën ndryshe nga gjithë negativitetet e së kaluarës. Në vendin e punës keni patur mundësi edhe më të shumta, por kjo e hënë do të bëjë që të kapërceni veten dhe të mos lini që t’iu ikë asgjë. Kjo është një periudhë mjaft e favorshme edhe sa i takon jetës sentimentale.

 

Demi

 

Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj, duke bërë që të lini pas disa probleme që ju kanë munduar. Java që po nis do të jetë mjaft pozitive ndonëse do të ndiheni disi të lodhur. Parashikohet një periudhë e rëndësishme, për të vënë në qendër dashurinë.

 

Binjakët

 

Prania e Hënës në shenjën tuaj do ju ndihmojë që të rikuperoni disa tensione që keni patur në vendin e punës. Gjatë kësaj jave, mund të merrni në dorë situatën, ndonëse vështirësitë financiare do të jenë të pranishme.

 

Gaforrja

 

Kjo javë do të nisë me ngarkesë dhe lodhje për të lindurit e kësaj shenje, ndonëse në fund do të jetë mjaft e frytshme. Disa prej jush janë përballur me një krizë sentimentale apo ndarje, por tashmë situata do të jetë disi më e përmirësuar.

 

Luani

 

Edhe kjo javë do ju shohë protagonistë! Gjatë ditëve të fundit keni pasur disa mundësi më shumë lidhur me problemet e natyrës financiare, të cilat kanë pasur nevojë për zgjidhje. Kush ka një projekt për të çuar përpara, mund të frenohet për shkak të pamundësisë ekonomike. Në dashuri duhet të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos ushqeni tensione të kota.

 

Virgjëresha

 

Mes lajmeve të mira të kësaj jave, është hyrja e Mërkurit në shenjën tuaj. Bëhet fjalë për një planet që ju udhëheq. Do të jetë një javë e rëndësishme sa i takon punës, pasi mund të merrni një propozim interesant. Edhe në dashuri, parashikohen zhvillime të reja. Në fillim të kësaj jave mund të ketë ndonjë vonesë, por kjo gjë nuk duhet t’iu shqetësojë.

 

Peshorja

 

Qysh nga fundi i muajit prill disa vështirësi janë futur në jetën tuaj. Ka nga ata që kanë pasur ndonjë problem shëndetësor ose me jetën e tyre praktike. Kjo ditë do ju kalisë nervat. Do të ndjeni peshën e shumë përgjegjësive mbi kurriz. Nga ana tjetër dashuria do të shpërblejë çdo mundim tuajin.

 

Akrepi

 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ndonjë problem ekonomik mund t’iu krijojë pengesa. Nëse keni një kontratë e cila kërkon shtyrje, mund të ketë komplikime. Urani do të ketë ndikim të kundërt me shenjën tuaj. Megjithatë dëshira juaj e madhe, është që të ketë ndryshime të cilat ju interesojnë shumë.

 

Shigjetari

 

Yjet do të kenë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj. Ka mundësi që të merrni diçka më shumë nga sa prisni. Megjithatë kjo e hënë parashikon edhe disa polemika. Duhet të mundoheni që të luftoni kundër të gjithëve në nivel psiko-fizik.

 

Bricjapi

 

Do të jetë një fillim javë e mbushur me reflektim për të lindurit e kësaj shenje. Hëna me ndikimin e kundërt, mund të bëjë që të mos ndiheni mirë. Do ju duhet që ti bëni llogaritë edhe me ndonjë pengesë në dashuri. Ka ardhur momenti që të përballeni me njeriun tuaj të zemrës.

 

Ujori

 

Gjatë kësaj dite mund të dalë në pah shpirti juaj rebel. Yjet vështirë se mund të menaxhohen, madje mund të keni edhe kontradikta. Mund të doni që të ndryshoni gjithçka dhe më tej të doni që të ktheheni pas. Keni shumë shpenzime për të bërë, ndaj bëni mirë që të jeni sa më realist.

 

Peshqit

 

Keni nevojë për një shtysë në jetën tuaj. Familja ose miqtë, duhet t’iu stimulojnë më shumë, pasi gjatë kohëve të fundit keni qenë ju që ju keni qëndruar pranë, por që jo gjithmonë ju janë kthyer në të njëjtën mënyrë. Në këtë moment dashuria është në pikëpyetje dhe do të keni shqetësime. Nuk i pëlqeni gjërat e lehta dhe pëlqeni ata që përbëjnë sfidë për ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *