Solstici i verës bie më 20 qershor, ndaj nëse nuk e keni bërë tashmë, është koha të filloni buxhetin për pak argëtim veror. Fatmirësisht, astrologjia e Qershorit ju sjell shumë mundësi për të shfaqur bollëk , për të vepruar në mënyrë produktive për qëllimet tuaja financiare dhe për të menduar qartë për lëvizjet tuaja të ardhshme në karrierë.

E gjithë java e parë e qershorit është koha kryesore për të gërmuar thellë në qëllimet tuaja financiare dhe për të bërë një pla. Planeti logjistik Mërkuri godet shenjën e tij të Binjakëve që mendojnë shpejt më 3 qershor, duke rritur qartësinë mendore dhe aftësitë për zgjidhjen e problemeve . Ai menjëherë bashkon forcat me planetin fatlum Jupiter , duke i bekuar të gjithë me një mentalitet të bollshëm dhe ndoshta disa ide të reja epike. Këta dy planetë bashkëjetojnë me Plutonin e etur për pushtet, duke ju dhënë një avantazh konkurrues. Ndërkohë, një ndërthurje mes Venusit luksoz dhe diellit të sigurt sjell mundësi të shkëlqyeshme për të shfaqur para, siç bën hëna e re në Binjakët më 6 qershor .

Sapo Mërkuri dhe planeti i parave Venusi të hyjnë në Gaforre më 17 qershor, mund të jeni më të prirur për të mburrur në komoditete që qetësojnë shpirtin – veçanërisht kur sezoni i gaforres të fillojë zyrtarisht disa ditë më vonë. Trajtojeni veten me marrjen e ushqimit. Produktiviteti është i lartë nën hënën e plotë në Bricjapin punëtor më 21 qershor, kështu që vendosni qëllimet tuaja materiale në flamurin e përparmë dhe sillni ato në vijën e finishit.

Dashi

Bisedoni për një rritje rroge. Jeni më bindës se sa mendoni, ndaj pyesni dhe shikoni se çfarë merrni. Sapo planeti i veprimit Mars të godasë sektorin tuaj të parave më 9 maj, do të jeni më të motivuar për të ecur drejt qëllimeve tuaja të parave dhe për të marrë përgjegjësinë për financat tuaja. Nëse keni nevojë të bëni një projekt ose një buxhet të rifreskuar, mesi i muajit Mercury Cazimi është një kohë e shkëlqyer për të menduar qartë. Hëna e plotë më 21 qershor sjell një shpërthim energjie të freskët në karrierën tuaj, ndaj përdorni këtë për të shfaqur talentet tuaja dhe për të treguar se çfarë vleni.

Demi
Sezoni i Binjakëve sjell shumë energji në sektorin tuaj të parave për javët e para të muajit, kështu që mendoni për qëllimet tuaja të kursimeve dhe merrni një kontroll të fortë mendor mbi financat tuaja. Bëni një manifestim parash nën hënën e re më 6 qershor, sepse dridhjet e bollshme po rrotullohen në drejtimin tuaj dhe mund të funksionojë në favorin tuaj. Marsi i motivuar godet shenjën tuaj më 9 qershor, duke ju dhënë qëndrueshmëri shtesë për të ndjekur gjithçka që keni në mendje. Përdoreni këtë energji në avantazhin tuaj gjatë gjysmës së dytë të muajit, pasi hëna e plotë e 21 qershorit ju frymëzon të bëni një plan praktik për të arritur disa lartësi aspiruese.

Binjakët
Është sezoni juaj, Binjakë, kështu që loja juaj manifestuese është e fortë. Ju keni fuqinë e të menduarit të qartë dhe ligjin e tërheqjes në anën tuaj. Përqendrohuni në hapjen e zemrës ndaj bollëkut gjatë javës së parë të muajit dhe vendosni disa synime serioze rreth parave nën hënën e re më 6 qershor. Nëse punoni shumë, ajo që filloni tani do të ketë fuqi të qëndrueshme. Zona e parave e grafikut tuaj aktivizohet deri në gjysmën e fundit të qershorit, ndaj përdorni këtë energji për të bërë një buxhet dhe shikoni llogarinë tuaj bankare me sy të freskët.

Gaforrja
Marsi i ri është në sektorin tuaj të karrierës në fillim të muajit, kështu që bëni lëvizje të fuqishme në punë dhe ndiqni rritjen ose promovimin që meritoni. Sapo të vijë 9 qershori, mund të krijoni lidhje fitimprurëse duke u lidhur me rrjete, kështu që zgjoni faqet tuaja profesionale sociale dhe dilni për të takuar njerëz në fushën tuaj. Sezoni i gaforres fillon më 20 qershor dhe tani është koha që qëllimet tuaja të shkëlqejnë. Lëvizni me besim dhe mburreni në një festë për ditëlindje.

Luani
Ndonjëherë suksesi ka të bëjë me atë që njihni dhe gjysma e parë e muajit është një kohë e rëndësishme për ju për të krijuar disa lidhje fitimprurëse. Dilni dhe lidhuni nën hënën e re më 6 qershor. Disa ditë më vonë, Marsi që merr pjesë, godet zonën tuaj të karrierës, duke i dhënë një shtysë të madhe lojës suaj profesionale dhe duke ju frymëzuar për të ndjekur qëllimet tuaja. Hëna e plotë produktive dhe pragmatike e 21 qershorit është koha e përsosur për t’u shqyrtuar në detajet e vështira të financave tuaja dhe për të bërë një buxhet veror.

Virgjëresha
Karriera juaj është në flakë këtë muaj dhe ju hapen mundësi për t’u ngritur majtas dhe djathtas. Përdorni hënën e re më 6 qershor për të nisur një projekt të ri të rëndësishëm ose për të ecur drejt një rruge profesionale më fitimprurëse. Nëse ka ndonjë kurs të arsimit të lartë ose fusha studimi në të cilat keni dashur të futeni për të forcuar karrierën tuaj në një drejtim tjetër, mund të gjeni se motivimi fillon në mes të muajit. Sapo fillon vera, rrjetëzimi bëhet më i lehtë dhe hëna e plotë më 21 qershor është koha e përsosur për të derdhur pak dashuri në një projekt pasioni ose nxitim anësor.

Peshorja
Ju i keni vendosur pamjet tuaja në horizonte të largëta tani, Peshorja – kështu që nëse keni nevojë të filloni të kurseni për një pushim jashtë shtetit ose për një rrugë të arsimit të lartë, tani është një kohë përrallore. Përdorni hënën e re më 6 qershor për të vendosur disa synime që mbështesin objektivat tuaja financiare. Sapo të vijë sezoni i gaforres, karriera juaj vihet në fokus në një mënyrë të madhe, kështu që derdhni zemrën dhe shpirtin tuaj në jetën tuaj profesionale dhe lejoni që talentet tuaja të shkëlqejnë. Ju jeni duke tërhequr sytë e njerëzve të duhur dhe mund ta përdorni këtë vëmendje shtesë për të filluar të punoni në një ngritje ose një pozicion të ri.

Akrepi
E treta e parë e muajit mund të jetë veçanërisht produktive për ju, kështu që përdorni nxitjen e motivimit për të hartuar buxhetin tuaj për verën dhe për të analizuar detajet e situatës suaj financiare. Hëna e re më 6 qershor mund të jetë një kohë e mirë për të investuar, përderisa është e menduar mirë dhe praktike. Një fitim i papritur mund të rrisë llogarinë tuaj bankare gjatë gjysmës së parë të muajit, kështu që mbani një zemër të hapur (dhe Venmo). Universi mund t’ju befasojë. Vera e vendos mendjen tuaj në objektivat financiare me pamje të mëdha dhe pushimet e mundshme në të ardhmen, ndaj përdorni atmosferën produktive të hënës së plotë më 21 qershor për të filluar punën me logjistikën e planeve tuaja.

Shigjetari
Partneritetet e biznesit mund të lulëzojnë vërtet për ju gjatë gjysmës së parë të muajit dhe hëna e re më 6 qershor është koha e përkryer për të ndezur një lidhje fitimprurëse profesionale me dikë të rëndësishëm. Marsi hyn në sektorin tuaj të përgjegjësisë më 9 qershor, duke ju dhënë shumë motivim kur të zbuloni detajet e situatës suaj financiare. Bëni një buxhet të guximshëm veror dhe përmbajuni atij. Mbani në mend se shlyerja e borxheve mund të ndihet tepër e rëndësishme sapo të arrijë solstici më 20 qershor, kështu që futeni në planet tuaja gjithashtu. Hëna e plotë e ditës pasardhëse është koha e përsosur për të bërë lëvizje parash dhe për të filluar veprimet drejt qëllimeve që keni vendosur.

Bricjapi
Përgatitja e një buxheti veror ose hartimi i planeve financiare vjen lehtësisht gjatë javëve të para të muajit, kështu që përdorni hënën e re më 6 qershor për t’u shqyrtuar në detaje. Ju i keni “futur duart në shumë tenxhere” tani, por mund ta përballoni. Projektet e shpejta dhe punët dytësore mund të jenë gjithashtu fitimprurëse nëse i kushtoni mendjen atyre, veçanërisht gjatë mesit të muajit. Në fundin e muajit, mund të shfaqet një partneritet i rëndësishëm biznesi ose angazhim profesional, ndaj mbani mendjen e hapur. Hëna e plotë në shenjën tuaj më 21 qershor është shansi juaj për të bërë një lëvizje.

Ujori
Nëse keni kërkuar të fitoni para shtesë në një përpjekje anësore ose një përpjekje krijuese, javët e para të muajit sjellin shumë mundësi. Hidheni zemrën tuaj në një pasion nën hënën e plotë më 6 qershor, pasi shumë dyer po hapen dhe mund të zbuloni se idetë tuaja janë më fitimprurëse nga sa e kishit imagjinuar. Sapo të vijë sezoni i gaforres , orari juaj do të jetë i mbushur me përgjegjësi, kështu që qëndroni në krye të lojës tuaj dhe kanalizoni këtë energji të përqendruar te organizata në buxhetin tuaj. Ëndrrat kanë dalë dhe planet hap pas hapi drejt suksesit janë në përfundim.

Peshqit
Përqendrohuni në kujdesin për projektet e përmirësimit të shtëpisë dhe çdo detyrim financiar që përfshin situatën tuaj të jetesës gjatë gjysmës së parë të muajit, veçanërisht në hënën e re më 6 qershor. Go-getter Mars godet zonën tuaj të komunikimit disa ditë më vonë, kështu që hapni pjesën tuaj të madhe projekte dhe kërkoni favore nëse keni nevojë për to. Sapo sezoni i gaforres të fillojë më 20 qershor, mund të keni më shumë energji për aktivitetet tuaja anësore dhe projektet e pasionit. Shihni nëse mund të gjeni më shumë gëzim në përpjekjet tuaja për të fituar para. Hëna e plotë të nesërmen ju kujton se ndonjëherë puna në grup e bën ëndrrën të funksionojë, kështu që bashkëpunimi me të tjerët mund të jetë një veprim fitimprurës./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *