Dashi

Sot do të vini dashurinë në plan të parë dhe të përjetoni shumë emocione. Në punë bëni kujdes që të zgjidhni marrëveshjet dhe detajet e bashkëpunimeve të reja. Do të shihni që gjërat do të përmirësohen sa më shpejt që të jetë e mundur. Mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Demi

Beqarët do të kenë mundësi të mëdha takimi. Të dashuruarve ju duhet durim. Në punë ka shanse të mira për ata që duan të kenë ose të arrijnë diçka më shumë. Ata që kanë një biznes do të duhet të përballen me disa ngjarje të papritura. Megjithatë, shkëputuni pak nga puna dhe argëtohuni më shumë.

Binjakët

Në këtë ditë do të ketë rrezik të ngrini pak zërin, prandaj bëni kujdes. Në punë është më mirë të bëni kujdes që të mos provokoni shumë kolegët. Ndonjëherë duhet të numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën, por nuk do të zhgënjeheni. Edhe çiftet duhet t’i kushtojnë pak më shumë rëndësi komunikimit.

Gaforrja

Në dashuri ka pak nervozizëm ndaj duhet vëmendje maksimale me partnerin. Përpiquni të shmangni konfliktet, sepse tensionet do të zbehen pas disa javësh, ndaj kini durim. Në punë prisni propozime të reja. Mund të jetë koha për të përjetuar mundësi të shkëlqyera në çdo fushë.

Luani

Keni një humor të paqëndrueshëm, por bëni kujdes të mos nervozoheni shumë vetëm sepse ju mungon partneri. Në punë do të ketë pak nervozizëm, por transformoje atë në energji, për të vepruar akoma edhe më mirë.  Jupiteri kundër sjell disa probleme në nivel familjar.

Virgjëresha

Yjet flasin për mundësi të mira për beqarët e shenjës. Në punë ka nevojë për më shumë vëmendje ndaj detajeve. Do të shihni që gjërat do të përmirësohen sa më shpejt që të jetë e mundur. Mjafton të keni pak durim dhe nuk do të zhgënjeheni. Muajt ??e parë të 2024-ës do të jenë të rëndësishëm.

Peshorja

Yjet favorizojnë beqarët që do të mund të ndiejnë sërish rrahjen e zemrës së tyre. Afërdita në shenjë ndihmon të dashuruarit. Në punë prisni disa telefonata interesante. Ndoshta mund të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses dhe do të shihni që gjithçka funksionon.

Akrepi

Mund të jeni paksa shumë ‘helmues’ ndaj partnerit tuaj. Mos jini shumë paragjykues ndaj partnerit apo kritikë ndaj vetes. Çdo gjë që lind në këto ditë do të ketë jetë të gjatë. Në punë është më mirë të kontrolloni me kujdes kontratat përpara se të nënshkruani. Nëse nxitoheni, rrezikoni të pendoheni.

Shigjetari

Yjet parashikojnë një ditë të mirë për të dashuruarit. Në punë, flisni qartë dhe ndani nevojat tuaja me shefat. Ndonjëherë duhet të jeni të qartë dhe madje paksa të ashpër për të marrë respekt, sepse gjithmonë ka nga ata që do të përpiqen të përfitojnë nga ju. Përvishni mëngët.

Bricjapi

Të dashuruarit o të kenë pak tensione në çift, por duhet pak më shumë durim. Nuk duhet të bini pre në provokime të kota. Në punë bëni kujdes të mos shpenzoni shumë sepse të ardhurat tuaja kanë qenë paksa të dobëta kohët e fundit. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Ujori

Të dashuruarit mund të fillojnë të dëshirojnë diçka më shumë nga partneri dhe tashmë të imagjinojnë një të ardhme së bashku. Lajmet e mira po vijnë në punë. Mundohuni t’i jepni përparësi ndjenjave në këtë ditë dhe mos mendoni vetëm për punën. Për ju paratë nuk janë prioritet, por do të ishte mirë të kurseni.

Peshqit

Nëse keni dikë që ju pëlqen, mos e ndrydhni veten. Në punë jeni nervoz për një projekt që nuk po shkon siç do të dëshironit, por mos u dekurajoni. Rikuperimi është afër. Për rreth dhjetë ditë situata do të zgjidhet në favorin tuaj. Në dashuri, dhjetori do të sjellë emocione të mëdha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *