Dashi
21 Mars – 19 Prill
Dashuria: Jeta private mban surpriza. Sot disa kriza dashurie mund të zgjidhen si në favor ashtu edhe kundër, dhe do të keni të drejtën e fjalës së fundit. Edhe për beqarët është një kohë e vendimeve dhe dikush po pret që ju të bëni lëvizjen e parë! Puna: Ju po kaloni një periudhë rinovimi dhe jeni duke ndjekur synime të rëndësishme që dëshironi të përfundoni.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Dashuria: Ju do të jeni mjaft nervozë në këtë të martë dhe ky siklet i juaj mund t’ju çojë në një diskutim me të dashurin tuaj. Mbani dashurinë larg nga ndërhyrjet e jashtme, përndryshe rrezikoni të humbisni gjithçka. Tensione gjithashtu për beqarët për shkak të disa thashetheme. Puna: Në punë gjërat po shkojnë mirë dhe ju do të keni sukses në imponimin e vetes në sajë të aftësive tuaja pavarësisht nga pengesat.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Dashuria: Sot do të përpiqeni t’i zgjidhni problemet si çift, por koha nuk është e mirë dhe rreziku i shkaktimit të një grindjeje të dytë është i lartë. Ngrihuni dhe shtyhuni për çdo sqarim. Takime të reja interesante në hyrje për ata që duan të bien në dashuri. Puna: Në punën që po kaloni ulje dhe ngritje, por mos jini pesimist.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Dashuria: Një ditë shumë interesante për shumë Gaforre, emocionet sot do të prekin qiellin dhe do të ketë projekte të rëndësishme brenda çifteve. Hëna ndjek beqarët, sot disa do të njohin shpirtin binjak. Puna: Jeni duke organizuar projekte pune që janë të rëndësishme për të ardhmen tuaj dhe kjo do t’ju japë të drejtën për të pasur sukses.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Dashuria: Ju po bëni çmos për të mbajtur harmoninë e çiftit dhe ngjarjet e jashtme ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Ditë e qetë për zemrat e vetmuara, pak, por takime interesante për të menduar. Puna: Një ditë e dedikuar për sukseset e punës për vendasit e shenjës, një humor i mirë ju shoqëron dhe ju do të jeni të kënaqur.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Dashuria: Ju jeni një hap larg nga realizimi i një ëndrre dashurie, prandaj kujdesuni për atë që thoni në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime. Për beqarët është një martesë shumë e veçantë, ata do të bëjnë shumë arritje dhe disa do të jenë të vështira për t’u harruar. Puna: Sot do të ndiheni të lodhur, por megjithatë do të përpiqeni në çdo mënyrë që të punoni për të arritur qëllimet tuaja.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Dashuria: Sot ju do të pajiseni me forcë të madhe të brendshme dhe kjo do të jetë e dobishme për ju që të jeni në gjendje të përballeni për veten tuaj në një çështje të pazgjidhur me partnerin tuaj. Ju do të keni nevojë për të gjithë guximin, dhe do të keni sukses! Mbrëmje relaksuese për beqarët për të kaluar me miqtë. Puna: Edhe nëse një ndërprerje pune sot do të jetë e pashmangshme, ju do të vazhdoni të përballeni me aftësi të mëdha.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Dashuria: Edhe nëse gjithçka duket e qetë sot, nuk do të ketë mungesë diskutimi me partnerin. Faji i Marsit që përpiqet të vendosë shkopinj nën rrota. Beqarët do të kenë shumë mundësi për të bërë kontakte të reja me njerëz interesantë. Puna: Planetet ju japin mundësi të jashtëzakonshme për të kuptuar për të përmirësuar gjendjen tuaj ekonomike.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Dashuria: Sot ju do të jeni paksa të hutuar dhe disa probleme si në familje ashtu edhe në mjedisin e punës ju kanë bërë që të humbni busullën tuaj. Përqendrohuni sa më shumë që të jetë e mundur të mos lejoni që gjërat t’ju dalin nga duart. Ditë e zënë për beqarët, ju do të duhet të merreni me ngjarje të papritura të të gjitha llojeve. Puna: Entuziazmi për risi nuk mungon, dhe ju gjithashtu do të bëni një punë që ka ndodhur rastësisht.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Dashuria: Ju po përpiqeni të kuptoni se në cilën mënyrë po lëviz jeta juaj. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u përpjekur të kuptoni ndjenjat tuaja ndaj të dashurit tuaj, ta provoni dhe do ta dini se në cilën rrugë duhet të shkoni. Për beqarët sot, pritje fatlume priten. Puna: Hapen horizonte të reja për punë, bashkëpunimet e reja japin shpresë për një të ardhme të madhe.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Dashuria: Është një periudhë e ndryshimit për ata që kanë lindur nga shenja, por nuk ka të bëjë me punën ose me një partner. Kjo është koha e përkryer për të reflektuar mbi veten. Edhe beqarët do të duhet të shikojnë nga brenda për të kuptuar se çfarë duan vërtet. Puna: Ju do të merrni lëvdata për atë që keni arritur, por nëse mendoni se mund të bëni më shumë ju mund ta provoni.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Dashuria: Planetet janë në anën tuaj dhe madje edhe në sferën sentimentale gjithçka shkon mirë. Megjithatë, do të ketë mosmarrëveshje të vogla mes çifteve, padyshim zgjidhshëm. Zemrat e vetmuara që presin dashuri do të jenë në gjendje të përjetojnë emocione magjike! Puna: Një ditë plot përparësi dhe fat për Peshqit, po përqendroheni shumë në punë dhe së shpejti do të rrisni të ardhurat tuaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.