Dashi


Kjo është dita juaj për të shkëlqyer. Krihni flokët para se të dilni jashtë dhe sigurohuni që keni veshje të hijshme. Ju keni mundësinë të shtyni emocionet tuaja në një spirale ngjitëse. Nëse ka një pjesë të jetës suaj që ndihet i fjetur, jepni një goditje energjie krijuese ose thjesht hiqeni nga jeta juaj.

Demi


Nëse një çështje emocionale po ju mërzit, gjeni mënyra të shëndetshme për të lehtësuar situatën. Zmadhimi i cështjes nuk do ta zgjidhë problemin. Kjo vetëm do të maskojë vështirësitë tuaja dhe do t’i bëjë ato më të vështira për t’u zgjidhur më vonë. Është koha për të dalë nga rutina. Ju keni një dashuri të madhe për të ndarë me botën.

Binjakët


Çfarëdo që ju imagjinoni sot do të realizohet në të ardhmen e afërt. Njerëzit janë duke bërë thirrje për t’u vetëdëgjuar, kështu që shpreheni me mendimin tuaj. Mbajtja e gjërave të balancuara në botën tuaj do të thotë se duhet të plotësoni nevojat e tua. Mos sakrifikoni mirëqenien tuaj vetëm për të ruajtur paqen. Bëni ndryshime që përfitojnë të gjitha palët e përfshira.

Gaforrja


Egoja mund të bllokojë progresin tuaj sot, kështu që të jepini rëndësi njerëzve që duan të marrin më shumë se sa meritojnë. Jini realist në informacionin që shpërndani për njerëzit rreth jush. Dikush mund të përpiqet të përfitojë nga fryma juaj bujare. Përdorni aftësitë tuaja të zbulimit për të gjetur rrënjën e problemit dhe të bëni ndonjë ndryshim të nevojshëm.

Luani


Kjo ditë do të jetë e këndshme. Ekziston një energji dinamike që po nxit zjarrin tuaj. Kaloni kohë të mirë pa i dhënë rëndësi asaj që bëni. Një qasje aventureske dhe e gjallë do t’ju çojë aty ku duhet të shkoni në çdo situatë. Ju keni fuqinë për të bërë transformime të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në të ardhmen.

Virgjeresha


Mos nxitoni të kritikoni sot. Qëndroni pozitiv dhe mendoni se si mund ta komplimentoni dikë. Zemra juaj mund të ketë nevojë për një vëmendje më të madhe se zakonisht, kështu që e dinë këtë. Nëse jeni gjithmonë në kërkim të së ardhmes, nuk mund t’i kuptoni të gjitha gjërat e mrekullueshme që ndodhin në të tashmen.

Peshorja


Gjërat mund të arrijnë kulmin në një farë mënyre sot. Vendosni kohë mënjanë për të menduar për atë që mund të bëni për të dashur veten. Ndoshta ju keni qenë duke menduar aq shumë për nevojat e grupit, atëherë keni harruar të mendoni se si të kujdeseni për veten. Predikimi i ideve dhe vlerave tuaja për të tjerët nuk do të thotë asgjë nëse nuk i zbatoni ato për veten tuaj.

Akrepi


Mos prisni që dikush tjetër të marrë drejtimin sot. Bëni atë që dini  edhe pse dikush tjetër mund të mos pajtohet me ju. Ju e dini se çfarë është më mirë për ju dhe situatën në dorë. Jini po aq të fortë dhe të guximshëm sa kushdo tjetër. Ju keni të drejtë të shprehni mendimin tuaj.

Shigjetari


Vendosni që të keni një sjellje fisnike para se të largoheni nga shtëpia këtë mëngjes. Çelësi është që të buzëqesheni. Hapni zemrën tuaj dhe shprehni lirisht dashurinë tuaj, sepse kjo do të shkëlqejë edhe në jetën e njerëzve të tjerë. Mbajeni mjekrën lart, shpatullat tuaja mbrapa dhe jini krenarë.

Bricjapi


Ju mund të vini re se emocionet tuaja po kalojnë një transformim të fuqishëm. Përdoreni atë për të shtuar pak erëza dhe pasion në ditën tuaj. Tregojini njerëzve që keni diçka për të thënë dhe nuk keni frikë ta thoni atë. Ky qëndrim do të të hapë çdo derë të mbyllur.

Ujori


Jepini vëmendje të veçantë të tjerëve sot. Kujtojini njerëzve se cfarë domethënie kanë tek ju. Miratoni një qëndrim fëmijëror për aventurë. Lëreni që shpirti juaqj të prekë diellin pavarësisht nga moti. Dilni dhe bëni gjërat që doni të bëni.

Peshqit 


Ecni me pasionin. Dilni nga modaliteti i zymtë. Mos qëndroni ulur në shtëpi. Dilni në dritën e diellit. Ka një botë të madhe për të eksploruar. Kjo është një ditë për t’i bërë gjërat të lehta dhe energjike. Mos harroni se lumturia është një vendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.