Holanda fiton dhe ndeshjen e dytë të grupit C përballë Austrisë dhe kualifikohet automatikisht për në raundin e 1/8.

“Tulipanët” triumfuan falë golave të Memphis Depay, i cili shënoi me anë të një 11-metërshi në minutën e 11’.

Ndërsa në pjesën e dytë thelloi avantazhin falë një kundërsulmi të shpejtë, Denzel Dumfries në minutën e 67’.

Ekipi i De Boer tashmë do të luajë dhe ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në 21 qershor përballë Maqedonisë së Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *