Është një mungesë që pritet t’i kushtojë shumë “tulipanëve”.

Mirëpo, De Jong nuk do të jetë e vetmja mungesë e vyer për teknikun Ronald Koeman, me Federatën Holandeze të Futbollit, që mesditën e kësaj të marte ka njoftuar tifozët e saj, me anë të një postimi në profilet e tyre zyrtare, “fantazisti” i Atalanta, Teun Koopmeiners ka pësuar një dëmtim gjatë stërvitjes dhe do të mungojë në turneun e Gjermanisë.

“Teun Kupmainers do të mungojë në EURO 2024. Mesfushori nuk do të mund të marrë pjesë pasi u dëmtua dje gjatë stërvitjes për ndeshjen kundër Islandës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *