Me rezultatin e pastër 3-0, Holanda fitoi përballjen me Maqedoninë e Veriut, duke e mbyllur me nder sfidën e fundit të vlefshme për Grupin B të Euro 2020.

 

Për “Tulipanët” shënuan Depaj dhe Vajnaldum, i cili realizoi një dopietë. Në këtë mënyrë, ekipi holandez e mbyll këtë fazë me një paraqitje shumë të mirë dhe me pikë të plota të grumbulluara.

 

Kurse maqedonasit nuk kanë arritur të marrin asnjë pikë. Gjatë sfidës së kësaj të hëne, ata e gjetën dy herë rrugën e golit, por në të dyja herët, golat rezultuan në pozicione jashtë loje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *