Një 27 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Himarës për shitje te lëndëve narkotike.

 

I riu kishte shkuar si punëtor sezonal në këtë zonë bregdetare, por shpërndante doza kanabisi në lokalet e natës, kryesisht për turistët.

 

Gjatë kontrollit fizik, në çantën e 27-vjeçarit janë gjetur rreth 50 doza kanabis, nje sasi parash, si dhe dy celularë.

 

Gjate kontrolleve me meparshme, policia  arrestoi 5 persona, 2 prej të cilëve shtetas anglezë, të cilët shisnin drogë në bregdet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *