Në një kohë kur Milan dhe Chelsea janë duke studiuar mundësite për shkëmbimin e mundshëm Higuain-Morata, edhe Juventus duket se është plotësisht dakort me këtë tratativë në merkato.

 

Bardhezinjte presin të marrin nga Milani në fund të sezonit edhe 36 milion euro të tjerë përf blerjen përfundimtarë të sulmuesit argjentinas, dhe me kalimin tek Chelsea kjo shifër do të ishte edhe më e sigurte për tu vjelur shpejt. Në këtë rast të gjitha palët pothuajse do të kënaqeshin.

 

Vetë Higuain që sipas mediave italiane ka kërkuar zyrtarisht të shitet tek blutë e Londrës pasi në Milano po kalon një periudhë jo të mirë. Trajneri Sarri gjithashtu do të ishtge i lumtur pasi Higuain është sulmuesi që ai po kërkon prej muajsh.

 

Ndërsa kuqezinjte do të merrnin një si Morata I cili vërtet nuk ka eksperiencën e Higuain por e njeh kampionatin Italian dhe për më teper me moshën që ka, mund të ndihmoje klubin kuqezi edhe sa I takon aspektit të fair play-t financiar.

 

 

Zgjidhja tjeter e mundshme ështgë edhe marrja ne huazim për 18 muaj e Moratës dhe në këtë rast kuqezinjte do të ishin edhe më të lumtur me shtrengesat që Uefa I ka vendosur në merkato.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *