Pas ekzekutimit të Hiqmet Nexhipit ne Vlore, policia arrestoi edhe djalin e tij 24 vjecarin Olsi Nexhipi. Gjatë kontrollit të banesës së tij për hetimet e vrasjes, policia gjeti të fshehur një pistoletë, si dhe një sasi prej 115 gram hashashi. 52 vjecari pronar i anijes së peshkimit “Drita”,  u ekzekutua ne rrugën transballkanike, teksa drejtonte automjetin e tij tip honda. Sipas policisë, viktima Hiqmet Nexhipi ishte person me precedentë te mëparshëm penalë, ndërsa ishte dënuar edhe ne Itali.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *