Avionët luftarakë izraelitë kanë filluar një seri sulmesh ajrore në Rripin e Gazës për herë të dytë, që kur u arrit armëpushimi.

Burimet palestineze në terren thanë se raketat izraelite goditën të enjten disa vende që u përkisnin grupeve të armatosura në veriperëndim të qytetit të Gazës dhe në veri të Beit Lahia.

 

Një ndërtesë e administratës civile në lindje të Jabaliya në veri ishte gjithashtu në shënjestër. Deri tani, nuk raportohet për viktima.

 

Pas sulmeve ajrore, Faëzi Barhoum, zëdhënësi i Hamasit, tha se bombardimet vijnë nga qeveria e re izraelite. Ai paralajmëroi se Palestina do të mbrohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *