Merr fryme thelle. Tani, lëshojeni ngadalë atë frymë dhe hapni mendjen tuaj ndaj mundësive të reja. Hëna e plotë e ardhshme është një kohë e mirë për të hequr dorë nga kontrolli dhe për të filluar një udhëtim shërimi dhe vetë-zhvillimi.

Hëna e plotë që lind në shenjën e Virgjëreshës më 24 shkurt do të ecë përpara, duke simbolizuar një pikë kthese në jetën e disa shenjave. E njohur gjithashtu si “Hëna e borës”, hëna e plotë e shkurtit ofron një kohë për veprim.

Cilat shenja preken më shumë?

Dashi
Një periudhë plot detyrime është ajo që fillon me Hënën e Plotë tek Virgjëresha më 24 shkurt. Ndikimi i çdo Hënë të Plotë fillon disa ditë përpara dhe zgjat disa ditë pasi të përfundojë, kështu që me siguri tashmë keni ndjerë disa nga dridhjet e saj. Ju merrni përsipër shumë përgjegjësi dhe do të humbisni lehtësisht durimin për shkak të tyre. Mundohuni të përqendroheni në një gjë në një kohë dhe jo domosdoshmërisht në rezultatin e gjithçkaje që ju nevojitet për të arritur. Kjo mund të jetë një pikë kthese për jetën tuaj. Vazhdoni punën e mirë, por mos e neglizhoni shëndetin tuaj.

Peshorja
Hëna e plotë e ardhshme do t’ju japë mundësinë të bëni një hap prapa dhe të përqendroheni në pamjen më të gjerë. Duhet të filloni t’i kushtoni vëmendje intuitës suaj. Dëgjoni atë që mendja dhe trupi juaj po ju thonë dhe vlerësoni qasjen tuaj për të ardhmen. Çështja është të dish kur të veprosh dhe kur të tërhiqesh. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kërkuar qartësi të brendshme dhe paqe mendore.

Ujori
Është koha për të qenë më të prekshëm dhe për të përqafuar anën tuaj emocionale. Hëna e plotë në Virgjëreshë ju jep mundësinë të jeni autentikë me veten dhe t’u tregoni të tjerëve se kush jeni në të vërtetë. Mos hezitoni të hyni në debate ose konflikte, pasi këto mund të lejojnë që plagët të shërohen dhe t’ju japin një ndryshim shumë të nevojshëm të perspektivës për të ardhmen.

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *