Pas shumë kohë pritje, Vllaznia më në fund ka nisur stërvitjen. Pasditen e së hënës, futbollistët kuqeblu kanë zhvilluar të parën seancë stërvitore për këtë sezon futbollistik. Përpara fillimit të saj është bërë edhe prezantimi i trajnerit të ri Hasan Lika.

 

Ka qenë administratori i klubit Suad Lici ai që u ka bërë të qartë se i pret një punë e madhe. Më pas, tekniku i sapoemëruar ka dhënë edhe një prononcim për mediat duke shpjeguar edhe arsyet që e çuan të vinte tek Vllaznia në këtë periudhë…

 

 

Në seancën e parë kanë qenë të pranishëm vetëm 18 futbollistë ndërkohë që edhe trajneri Lika ka qenë pa ndihmës por nga e marta me shumë mundësi do të emërohen edhe ata që do të punojnë krah tij.

 

Tekniku kryeqytetas ka lënë të kuptohet se ndihmësit e tij do jenë nga Shkodra dhe të gjithë sëbashku do të mundohen të bëjnë më të mirën për Vllazninë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *