Është mbyllur në barazim sfida e sotme e grupit B mes Serbisë dhe Sllovenisë.

Sllovenët kaluan në avantazh me anë të golit të Karnicink në minutën e 69-të, teksa Serbia barazoi me Jovic.

Me këtë rezultat Anglia mbetet në krye të grupit me 3 pikë, ndjekur nga Sllovenia me 2 pikë.

Anglezët pritet të luajnë më vonë ndaj Danimarkës, teksa kanë fituar ndeshjen e parë ndaj Serbisë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *