Policia ka reaguar për ngjarjen në Shkodër ku u gjetë pa jetë buzë një kanali trupi i një femre.

 

Policia ka ifdentifikuar kufomën dhe njofton se i përket një 37-vjeçare nga Shkodra dhe bëhet fjalë për Leze Qosaj.

 

Qosaj ishte nga Tropoja, banuese në Dobraç të Shkodrës.

 

37- vjeçarja ishte larguar nga banesa që në fillim të këtij muaji ndërsa është denoncuar e humbur nga motra e saj në datë 18 Maj.

 

 

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 17:05, në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër, në ByPass, në afërsi të një kanali, është gjetur pa shenja jete një shtetasja L.Q (K) 37 vjeçe, lindur në Tropojë e banuese në Dobraç, Shkodër.

Trupi është pjesërisht i dekompozuar dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Në vendngjarje ndodhet Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, ku vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sqarojmë se më datë 18 .05.2022, motra e kësaj shtetasesje ka bërë kallzim në Komisariatin e Policisë Shkodër, se më datë 08.05.2022, shtetasja L.Q (K), ishte largar nga banesa, pasi kjo shtetase jetonte në Dobrac, në banesën e motrës së saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *