Kancelarja gjermane, Angela Merkel zhvilloi sot vizitën e fundit zyrtare në Shqipëri.

 

Duke e quajtur një grua të fortë dhe modeste, në një reagim në rrjetet sociale, Erion Braçe u shpreh se Shqipëria i është mirënjohëse Merkel për mbështjetjen që ajo i ka dhënë dhe e falenderon me zemër për gjithçka që ka bërë.

 

“GRUA, E FORTE DHE MODESTE E JASHTEZAKONSHME; E zonja, e afte, vizionare, liberale, e hapur, e drejte, e drejtperdrejte, e pergjegjshme, e vendosur, bashkepunuese, e ndershme, humaniste, avokate dhe ofruese e nje shtepie te madhe per vendet e vogla, mbi te gjitha per njerezit ne nevoje nga Evropa e me gjere, emigrantet; EUROPEISTE SI PAKKUSH! Shqiperia i eshte mirenjohese per gjithe mbeshtetjen politike dhe ekonomike, njerezore, personalisht por edhe vendit qe drejtoi e qe e solli aq prane saj! FALEMINDERIT ME ZEMER KANCELARE!”, shkruan ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *