Vendimin e ka bërë të ditur vetë kryeministri grek, Kiriakos Mitsotakis, i cili tha se nga fillimi i shtatorit, personeli shëndetësor do të vaksinohet me detyrim ose do hiqen nga puna. Po ashtu, klubet, baret, kinematë dhe teatrot do të jenë të aksesueshme vetëm për të vaksinuarit.

 

Në episodin e rradhës së ‘Armiku i Popullit’ u zbuluan disa detaje të tjera lidhur me këtë çështje.

 

Kliko në videon e mëposhtme ( Minuta- 18:07)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *