Greqia është goditur nga një tjetër lëkundje e fuqishme tërmeti.

 

Tërmeti goditi ishullin e Zakynthos dhe ishte 4.5 ballë I shkallës Rihter.

 

Sipas Institutit Gjeodinamik, dridhjet sizmike të së enjtes ishin 11.4 km fokale dhe 37 km në jug-perëndim të Zakynthos.

 

Tre dit më parë ky ishull u godit nga një tjetër tërmet por me lëkudnje më të vogël. Lekundjet e shpeshta te termeteve ne Greqi kane bere qe banoret te perfshihen nga paniku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *