Tragjedi e permasave te medha ne Greqi.

Perplasja e nje treni pasagjeresh me nje tren mallrash ka shkaktuar dhjetera viktima.

Ngjarja e rende ka ndodhur pas mesnate ne Larisa.

Treni me pasagjere vinte nga Athina ndersa ai i mallrave levizte ne drejtim te kundert.

Deri tani mendohet se jane 32 viktima dhe mbi 90 te plagosur.

Shume prej te plagosurve jane ne gjendje te rende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *