Subscribe

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë si të dyshuar për grabitjen e Rinasit ose si pjesmarrës ose si ndihmës apo bashkëpunëtorë të grupit të grabitësve.

 

Sipas informacioneve bëhet me dije se të arrestuarit në lidhje me këtë ngjarje janë: F. Beqiraj, A Bengasi, R Sula dhe Saimir Çela.

 

Ndërkohë në lidhje me këtë ngjarje Prokuroria ka sekuestruar edhe dokumentacionin e aviacionit civil dhe praktiken e koncesionarit TIA per te nxjerre pergjegjesit.

 

Mesditen e 9 prillit ne aeroportin e Rinasit persona te armatosur grabiten rreth 5 mln euro. Organizatori dhe nje prej grabitesve Admir murataj mbeti i vrare gjate shkembimit te zjarrit me policine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *