Autori i grabitjes së farmacisë mbrëmjen e kësaj të marte në kryeqytet dyshohet se është Kristi Çinari, 21-vjeçari i cili tre ditë më parë grabiti një institucion financiar.

Sipas policisë, mënyra e grabitjes është e njëjtë me ato të parat, ngjarje të ndodhura më 23 dhe 21 janar të këtij muaji.

I riu ka qene i maskuar kur ka hyre ne farmaci, dhe i pajisur me arme zjarri. Autori dyshohet se ka arritur te marre 160 mije leke te vjetra.

Uniformat blu kane sekuestruar kamerat e sigurise ne ambientet afer farmacise, ndersa ka ngritur postblloqe ne disa rruge te Tiranes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *