Një banesë në fshtin Fier i Ri në Lushnje ka rënë pre e grabitjes gjatë mesnatës.

 

Ka qenë 37-vjeçari me iniciale A.Gj, ai i cili ka lajmëruar policinë se persona të paidentifikuar i kanë vjedhur një shumë parash në shtëpi.

 

Policia njofton se deri tani janë shoqëruar disa shtetas dhe vijon shoqërimi i shtetasve të tjerë të dyshuar për këtë ngjarje.

 

Lushnjë/Informacion paraprak

 

Rreth orës 00:30 të datës 31.05.2023, shtetasi A. Gj., 37 vjeç, banues në fshatin Fier i Ri, Lushnjë, ka njoftuar Policinë se shtetas ende të paidentifikuar i kishin hyrë në banesë, dhe dyshohet nën kërcënimin e armës, i kishin marrë një shumë parash dhe ishin larguar.

 

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe vijojnë krehjen e saj, me qëllim kapjen e autorëve. 

 

Janë shoqëruar disa shtetas dhe vijon shoqërimi i shtetasve të tjerë të dyshuar për këtë ngjarje. 

 

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe fiksimin e çdo prove materiale që do të çojë në identifikimin dhe kapjen e autorëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *