Filiali i një institucioni për dhënien e kredive në Dibër eshte grabitur këtë të martë.

 

Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00, kur një person i maskuar me kapuç nën kërcënimin e një thike, arriti të merrte një shumë parash e te largohej me shpejtësi nga vendgjarja.

 

Ende nuk dihet vlera e grabitur, ndërkohe qe policia sekuestroi kamerat e sigurisë dhe mori deshmi për te mundesuar identifikimin dhe kapjen e autorit.

 

 

Rreth orës 10:00, një person i maskuar me kapuç nën kërcënimin e një thike, arriti të merrte një shumë parash e te largohej me shpejtësi nga vendgjarja. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, po kqyren kamerat e sigurisë dhe po fiksohet çdo provë me qëllim identifikimin e autorit.Shërbimet e policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje-daljet e qytetit, për kapjen e autorit, ben te ditur policia ne komunikaten per shtyp, njoftoi policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *