Dy të moshuar, në Durrës janë plagosur mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi janë sulmuar nga hajtutët.

 

Ngjarja la ndodhur në lagjen 15 të qytetit bregdetar, ku infoamcionet bëjnë me dije se në Urgjencën e Spitalit Rajonal Durrës kanë shkuar shtetasit B.Y., 70 vjeç dhe Th.Y., 70 vjeçe.

 

Fatmirësisht mësohet se ato  jashtë rrezikut për jetën, të cilët janë goditur me sende të forta nga dy persona të paidentifikuar.

 

Ndërkohë autorët nuk kanë vjedhur asgjë,ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *