Zbardhen katër vjedhje në banesa dhe biznese ne Korce.

Sherbimet e policise bënë të mundur kapjen e autorëve të dyshuar të ngjarjeve konkretisht shtetasve Oltion Kondi, 43 vjeç; Markel Qirjazi, 42 vjeç dhe Xhaferr Pojani, 37 vjeç, banues në Korçë.

Këta shtetas në bashkëpunim mes tyre më datë 03.01.2022, në lagjen nr. 10, Korçë, kanë vjedhur në banesën e shtetasit I. R., një televizor plazma, dy tableta dhe disa bizhuteri floriri.

Nga veprimet e mëtejshme hetimore, dyshohet se tre shtetasit e mësipërm janë autorë edhe të ngjarjeve të mëposhtme të ndodhura në lagjen nr. 18, Korçë. Konkretisht më datë 30.08.2021, në banesën e shtetasit N. X., kanë vjedhur një televizor plazma dhe disa orendi bakri, më datë 08.10.2021, në dyqanin e shtetasit E. K., një sasi lekësh dhe në lokalin e shtetasit Sh. I., një televizor plazma.

Në cilësinë e provës materiale u gjetën dhe sekuestruan një televizor plazma, dy celularë dhe një sasi lekësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *