Filiali i Postës Shqiptare në Berat ka rënë pre e grabitjes.

 

Persona ende të paidentifikuar kanë arritur të vjedhin nga posta 10 mijë lekë të rinj.

 

Policia bën me dije se po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

 

Berat/Informacion paraprak-Gjatë natës, në lagjen “Muzakaj”, Berat, shtetas ende të paidentifikuar, kanë vjedhur 10 000 lekë të rinj, në Zyrën Postare Nr.2. Vijon puna intensive për identifikimin e kapjen e autorit/ëve, si dhe për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *