Një gomone e braktisur u gjet këtë të diele në brigjet e qytetit të Vlorës. Gomonia rreth 8 metra e gjatë, dyshohet se do të transportonte drogë drejt brigjeve të Italisë. Sipas policisë së qytetit bregdetar, gomonia po lëvizte qe prej ditës se djeshme rreth Sazanit e Karaburunit dhe pas vënies në ndjekje nga policia, trafikantet e kane braktisur mjetin, i cili u zbulua në vendin e quajtur “bri-stan” rreth orës 7:00 të ditë së sotme. Ndërkohë, policia kufitare e Vlorës dhe rojet bregdetare, ende nuk kanë zbuluar se kush është pronari i gomones dhe as ngarkesën e lendes narkotike qe pritej te transportohej ne shtetin fqinj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *