Gert Shehu, i cili goditi me grusht kreun e PD Sali Berisha në 6 dhjetor, kërkon lirimin nga qelia.

 

Ai i ka drejtuar një kërkesë Gjykatës së Apelit, që kërkon rrëzimin e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, e cila vendosi ndaj tij masën e sigurisë arrest me burg.

 

Shehu akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe plagosjes së lehtë me dashje ndaj kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha.

 

Mbrojtja kërkon zbutje të masës së sigurisë dhe hetimin e tij në një masë më të lehtë se ajo e arrestit në burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *