ITALI – Një nga bandat e hajdutëve që prej muajsh endej nëpër kodrat e Bolonjës, Pianoro dhe Rastignano, përfundoi në burg të enjten falë një operacioni policor.

Ata janë tre shqiptarë, të gjithë rreth të tridhjetave, dy me precedentë për krime të tjera vjedhjeje, raporton La Repubblica.

Agjentët e Flying Squad i kapën në flagrancë, pasi ndoqën një makinë në të cilën kishin vendosur GPS.

Tre shqiptarët e arrestuar janë përgjegjës për disa vjedhje gjatë muajve të fundit midis kodrave Bolognese, Pianoro dhe Rastignano./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *