Subscribe

Gledis Nano duket se eshte drejt largimit nga posti i drejtorit të përgjithshëm i policisë së shtetit. Lajmi behet i ditur nga burime brenda Ministrisë së Brendshme.

Ajo që nuk dihet është fakti nëse Gledis Nano ka dhënë dorëheqjen apo është shkarkuar. Sipas burimeve, pritet që largimi i tij të zyrtarizohet në orët në vijim.

Vete Nano i ka mohuar lajmet si ka dhene doreheqjen duke u shpfrehur se nuk ka ndermend ta beje nje hap te tille.

Arsyet se pse Gledis Nano eshte detyruar te largohet nuk dihen ende.

Afro një vit më parë ai mori  detyrën e kreut të policisë së shtetit pas largimit nga ky psot të Ardi Veliut.

Gjate drejtimit te tij jane shenuar nje sere atentatesh mafioze dhe ngjarje te tjera te renda te cilat kane mbetur pa autor

Disa emra përfliten për ta pasuar në këtë detyrë, por deri tani asgjë nuk është zyrtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.