Episod i rëndë dhune në futbollin argjentinas.

 

Një gjyqtar përfundoi në spital pasi u godit me grushta nga Luis Maciel, futbollist i Sporting të Santo Pipo-s.

 

Gjithcka ndodhi në duelin që ky ekipi pati kundër skuadrës Mitre te Misiones.

 

Episodi I dhunës erdhi në minutën e 48 të pjesës së dytë kur gjyqtari I ndeshjes Gabriel Cortinez ndeshkoi me karton të kuq një shok skuadre të Maciel. Ky I fundit u lëshua drejt gjyqtarit duke e grushtuar dhe duke e gjakosur.

 

Gjyqtari tha se nuk mbante mend asgjë nga ajo që kishte ndodhur pasi ishte përmendur vetëm në spital.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *