Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për të ndaluarit e çështjes “Toyota Yaris”, nga arrest me burg në arrest shtëpie.

 

Vendimi i gjykatës për ndryshimin e masës së sigurisë për babë e bir Edi Lika dhe Klevi Lika, Alban Mollaymerin, dhe Agim Cekën erdhi pasi të pandehurit kanë kaluar afatet e paraburgimit.

 

Ndërkohë kujtojme se Prokuroria e Krimeve të Rënda në shtator të këtij viti ka mbyllur hetimet për 3.4 milionë eurot e gjetura brenda “Toyota Yaris”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *