Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për ndryshimin e masës së sigurisë “arrest në shtëpi”.

 

Lexo edhe :

Related Posts

Me datë 26 nëntor SPAK dërgoi në Gjykatën e Posaçme kërkesën për gjykim për Alma Kaçin së bashku me ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici, me akuzën e korrupsionit.

 

Hetimet nisën pas publikimit të videos erotike, ku shfaqeshin Kaçi dhe Gjici në zyrën e kryebashkiakut të Kukësit në momente intime.

 

Këtë të mërkurë edhe ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, i është drejtuar me rekurs Gjykatës së Lartë për të zëvendësuar masën e sigurisë “arrest në burg”.

 

Ai akuzohet për “shkelje të barazisë në tenderë” dhe “shpërdorim detyre”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *